ציוד למטבח המוסדי - ציוד מקצועי למסעדות - מקינטו
דף הבית >> ציוד למטבח המוסדי- פונקציונליות ומוצרים.

ציוד למטבח המוסדי- פונקציונליות ומוצרים.
 

הספקת המזון ללקוח, הכנתו ברמה הגבוהה ביותר ועמידה בזמנים, הינם הכרחיים לכל מטבח המספק אוכל ועוד על אחת כמה וכמה, כאשר מדובר במטבח מוסדי שצריך לייצר כמויות אדירות בזמן קצר במיוחד.
 
בהתחשב בעובדה שהאוכל צריך להיות מוגש ברמה גבוהה כאשר הוא חם וטרי, הצלחות והסכום צריכים להיות נקיים ומומלץ כי העובדים במטבח יהיה יעילים ואפקטיביים, חשוב לצייד את המטבח המוסדי בציוד הנכון ביותר עבורו.
 
יחד עם זאת, זאת ממש לא חכמה להתחיל להזמין מוצרים ולהעמיס את המטבח בכל מיני מכשירים כאלו ואחרים, מבלי להתחשב בפונקציונליות המטבח, ובמיקום של האלמנטים השונים. רק דמיינו מה קורה במצב בו העובדים צריכים להתרוצץ בחלל העבודה, כאשר באמצע המטבח תקוע להם מדיח כלים או מקרר רק בגלל שלא היו מספיק שקעים לחשמל, ולא בוצע תכנון מראש של היכן להציב כל מכשיר.
 
אם כן, השלב הראשון בהגיעכם לרכוש ציוד למטבח המוסדי, הוא לבחון לעומק את הפונקציונליות של המקום והיכן למקם כל מוצר. לאחר שסיימנו עם זה, נתפנה לרשימת הציוד שכל מטבח מוסדי חייב להחזיק בשביל להיות יעיל ואפקטיבי.
 
קאטר- אתם יכולים לרכוש מבחוץ כמויות גדולות של חומוס, שיכול מאוד להיות שאת חלקו תצטרכו לזרוק, או שאתם יכולים לקחת שליטה ולהכין את החומוס לפי מתכון ובכמויות הייחודיים לכם. הקאטר הוא אידאלי להכנת חומוס. פשוט לתפעול וקל מאוד לניקיון.
 
מרסקת גבינה- מכינים קינוחים? אתם צריכים עזרה. מרסקת הגבינה של סנטוס תעזור לכם לרסק גבינה, שוקולד ובוטנים במהירות של 50 ק״ג בשעה. נכון, אתם לא חייבים להשתמש בה רק לקינוחים, והיא בהחלט יכולה לעזור בדברים נוספים.
 
ארונות חיטוי לסכינים- אם יש משהו שלא מתפשרים עליו זה ניקיון הכלים איתם עובדים. רק תתארו לעצמכם מה קורה אם סכין לא עוברת חיטוי, ומעבירה עמה שאריות של דג נע למשל שכבר הספיקו לצבור חיידקים, לבשר הטרי שעכשיו היא חותכת. חיטוי לסכינים הוא חובה.
 
רכישת ציוד למטבח המוסדי כרוכה בתכנון מקדים מראש. הן של המקום והן בבחירת המוצרים.
 
 
מכינטו בע"מ (C)  לשירות והזמנות : 077-2307462