מכינטו–מיכון מזון מתקדם בעמ -
תגובות

למה כדאי לכם להחזיק בעצמכם מכונה להכנת המבורגר וקציצות ולא להסתמך על ספקים?

כל מנהל מטבח שמייצר כמויות גדולות של אוכל יודע שצריכה להיות קורלציה בין הכנת אוכל איכותי, טרי וטעים לבין חסכון בעלויות תפעול המטבח. פעמים רבות, מעדיפים אותם מנהלי מטבח לחסוך במוצרים ספציפיים מתוך מחשבה כי עדיף להזמין את התוצר מספק חיצוני ובכך לחסוך את זמן העבודה של העובדים, או את העלויות על מכשור כזה או אחר. בדיקה לעומק ולטווח הארוך תראה לכם דווקא תוצאה הפוכה.
 
יכול מאוד להיות שבהזמנה ספציפית הפער אותו תשלמו על בשר שאתם בעצמכם צריכים להכין ממנו קציצות או המבורגר לא יהיה משמעותי כל כך בהשוואה לקבלת הקציצות וההמבורגרים כשהם כבר מוכנים. אך בהתחשב בעובדה שאלו דברים שמזמינים על בסיס שוטף, אתם תיווכחו לדעת כי בטווח הארוך אתם דווקא משלמים יותר מאשר אם הייתם עושים דברים אצלכם במטבח.
 
בדיוק למשבצת הזאת נכנסת המכונה להכנת המבורגר והקציצות, והנה מספר סיבות למה חשוב שתחזיקו אחת כזאת בעצמכם:
 

סיבה ראשונה

 
חסכון בכמויות- ברגע שיש לכם מכונה כזו, השליטה על הכמויות היא רק בידיים שלכם. כלומר לא יכול להיווצר מצב בו אתם מעריכים כי ביום מסויים תצרכו כמות א׳ כשבפועל אתם צריכים כמות ב׳ ואז אתם נאלצים לזרוק. אתם יכולים בזמן אמת להכין את הכמויות הנדרשות בדיוק עבור כל יום.
 

סיבה שנייה

 
תיבול והכנה- במקום להסתמך על אנשים אחרים, יש לכם את האפשרות לתבל את הקציצות וההמבורגרים עוד בשלב ההכנה, לפי המתכון והטעם שלכם, מה שכמובן תורם לתוצאה הסופית. כמובן שגם על נושא העובי יש לכם בקרה מלאה מה שמאפשר לכם להכין מנות זהות.
 

איזה סוגים קיימים?

 
ניתן למצוא מכונות קומפקטיות, שישתלבו במטבח שלכם בצורה נהדרת ולא ידרשו מכם לשנות את הסדר. בדיקה קצרה תעלה כי מכונה לייצור המבורגר קיימת במגוון גדלים של 100 מ״מ, 130 מ״מ, 159 מ״מ ו-180 מ״מ. מכונה אוטומטית לייצור קציצות תספק לכם עד ל- 2,100 קציצות בשעה. רק דמיינו כמה זמן עבודה או כסף אתם יכולים לחסוך עם מכשיר שכזה.
לעמוד הפוסט תאריך: 06/10/2017 11:03:00 תגובות:
תגובות

מטחנת בשר- למה היא חשובה ומה צריך לדעת לפני רכישה?

מטחנת בשר היא אחד מהכלים החשובים ביותר בכל מטבח שמייצר כמויות גדולות של אוכל מדי יום. עוד לפני שנתייחס לאטליז שם מדובר במכשיר שהוא חובה, נעמוד על היתרונות הברורים שיש למטחנה במטבחים של בתי מלון, קייטרינג, מסעדות ובתי קפה המכינות ארוחות בשריות.
 

יתרונות למטחנת בשר-

 
יעילות ודיוק- מטחנת בשר איכותית עוזרת לכם לייעל את תהליכי העבודה. יודע כל מי שמנהל מטבח כי זמן שווה כסף ולכן אם יש משהו שאתם לא רוצים שיקרה, זה שהעובדים שלכם יתחילו לשרוף זמן יקר בטחינה ידנית של הבשר. המטחנה מספקת תוצאות מדוייקות במהירות גבוהה ומאפשרת לכם לנצל את הזמן ולייצר כמויות מזון גדולות יותר.
 
נקיון ותחזוקה- שוק מטחנות הבשר טומן בחובו מגוון רחב של מכשירים. ממטחנות פחות איכותיות ועד ללא פחות מיצירת מופת. מטחנות איכותיות, כאלו שבנויות בצורה נוחה, יאפשרו לעובדים שלכם לנקות אותן בקלות, והרי כולנו מודעים לחשיבותה של מטחנה נקיה. הרי מטחנה שקשה יהיה לנקות אותה עלולה לצבור על שאריות הבשר חיידקים ובקטריות שיעברו לבשר הבא שיבוא עמם במגע - אתם לא צריכים את הלקוחות שלכם זועמים.
 
חסכון בכסף- את החיסכון בזמן העבודה כבר ציינו. עכשיו נדבר על חיסכון כספי. אתם יכולים לרכוש מהספק שלכם את הבשר כבר טחון ובכך כביכול לחסוך את זמן העבודה של העובדים שלכם, אך בטווח הארוך, אתם תופתעו לגלות כי אתם בעצם משלמים יותר, ועדיף לכם לקבל את הבשר כמו שהוא ולטחון אותו בעצמכם. בנוסף לכך, ברגע שיש לכם מטחנה, אתם אלו שאחראים על הכמויות ואין שום צורך להשתולל עם כמויות בשר שלבסוף ימצאו את עצמן בפח.
 

מה חשוב לדעת לפני?

 
כאמור, קיים מגוון רחב של מטחנות בשר בשוק. הדברים שחשוב להבין לפני רכישה היא ראשית מה טיבה של המכונה. האם היא קלה לתפעול ולניקיון? מהי מידת הדיוק שלה? והכי חשוב, מה רמת הבטיחות שלה? בנוסף, מומלץ להיוועץ באנשי מקצוע שידעו להתאים את המטחנה הנכונה לפי הצורך הספציפי שלכם.
לעמוד הפוסט תאריך: 06/10/2017 11:01:00 תגובות:
תגובות

מכונת ואקום - מה זה בדיוק, למי זה מתאים ואילו סוגים קיימים בשוק?

מכונת ואקום היא אחת מהמכונות החשובות ביותר, המומלצת לכל מי שמתעסק עם כמויות גדולות של מזון המוחזק במטבח שלו. אף על פי שהמכונה מתאימה גם למקומות בהם מגוון האוכל אינו רחב ועם תפריט מצומצם כמו למשל בתי קפה, היא מוצר חובה בכל מטבח גדול המספק כמויות גדולות של אוכל. אם אתם מנהלים מסעדה, מטבח מוסדי או קייטרינג, מומלץ שתבינו את היתרונות במכונה כזו.
 
מכונת ואקום, או יותר נכון מכונות אריזה בואקום, תורמות בשימור אורך החיים של מוצרי המזון השונים תוך שמירה על היגיינה מקסימלית ואסתטית. בשום פנים ואופן הרי אתם לא תסכימו שחומרי הגלם שלכם יהיו חשופים ויתקלקלו, מה שיאלץ אתכם לזרוק אותם וכמובן להפסיד כסף - בדיוק למשבצת הזו נכנסת מכונת הואקום שעוזרת לכם להאריך את משך הזמן בו אתם יכולים להשתמש במוצרים מסויימים. בנוסף, מכונות ואקום אלו מתאימות גם לסופרים וקצביות מפני שהיא מאפשרת לכם למכור מוצרים טריים ללקוחות מבלי הלחץ של להכין את האוכל כאן ועכשיו.
 

המכונות המומלצות ביותר

 
אם כן נשאלת השאלה איזו מכונת וואקום מתאימה לעסק הספציפי שלכם? לפני רכישה של מכונות ואקום, חשוב להתייעץ עם בעלי מקצוע, לפרוש בפניהם את הצורך שלכם ובכך לקבל ייעוץ לגבי המכונה הנכונה עבורכם. בשוק ניתן למצוא מגוון גדול של מכונות, שלכל אחד מהם המאפיינים הייחודים לו ולכן כדאי להקפיד להצטייד במכונה הנכונה עבורכם.
 
בין המכונות המומלצות שקיימות, תוכלו למצוא את ה- polar 52. מכונה הולנדית, המתאימה לאריזה של נתחים גדולים במיוחד. היא עשויה מנירוסטה, ולמרות שהיא מיועדת לנתחים גדולים, בהחלט ניתן לעשות בה שימוש גם לנתחים קטנים יותר.
 
ה- titan 2x90, לעומתה, נחשבת למכונת הואקום מהמתקדמות בעולם. היא כפולה ואוטומטית, מעולה לנתחים גדולים וקצב העבודה שלה הוא מהיר, מה שמוביל כמובן לחסכון משמעותי בזמן האריזה. גם היא מתאימה לנתחים קטנים יותר, אך החוזקות שלה הם בהחלט בנתחים שלמים כמו אנטריקוט, דגים, חלקי כבש שלמים ועוד.
לעמוד הפוסט תאריך: 06/10/2017 10:58:00 תגובות:
תגובות

פורס גבינה חשמלי - מתאים למטבחים של מסעדות או רק לסופרים ומעדניות?

הנה שאלה שעולה לא פעם כאשר בונים מטבח למסעדה חדשה או בית קפה. הרי בהתלהבות של ההתחלה, אנחנו רוצים לצייד את המטבח שלנו בכל המכשור המתקדם ביותר שיש ובאותה נשימה לצמצם עלויות. לכן יש מוצרים מסויימים שבעלי עסק שוקלים פעמיים האם כדאי לרכוש או האם עדיף להתבסס על עבודת יד של הטבחים או במקרים מסויימים על הזמנת מספקים. פורס גבינה חשמלי הוא אחד מאותם מכשירים שגוררים עמם התלבטויות. אנחנו כאן כדי להגיד לכם שזהו מכשיר שאסור לכם לוותר עליו.
 
פורס הגבינה החשמלי, הוא כבר מזמן דייר קבוע במעדניות וסופרים. גם מטבחים של בתי מלון וקייטרינג שרוצים את הגבינות שלהם מעוצבות משתמשים במכשיר. לגבי מסעדות, אתם צריכים לשאול את עצמכם שאלה אחת: האם התפריט שלכם כולל גם גבינות? אם התשובה היא כן, אז הנה הסבר קצר מדוע אתם חייבים מכונה שכזו.
 
סביר להניח שיצא לכם לא פעם לשהות בבית מלון וליהנות מארוחת בוקר מפנקת, נכון? בין העמדות השונות הגעתם גם לעמדת הגבינות, שם חיכו לכם סוגים שונים של גבינות אשר היו פרוסות. עכשיו דמיינו מה היה קורה, אם אותו מטבח לא היה משתמש בפורס גבינה חשמלי. ברגע שצלחת הגבינות הייתה נגמרת, הלקוחות היו צריכים לחכות זמן רב עד שהעובדים היו פורסים באופן ידני את הגבינות ומוציאים אותם לסיבוב שני. יותר מזה, דמיינו מה היה קורה אם העובדים לא היו רוצים לקחת את הצ׳אנס והיו פורסים מראש כמות עצומה שחלקה הגדול היה נזרק בסופו של דבר לפח.
 
אתם כבר מבינים את הנקודה. פורס גבינה חשמלי עוזר לכם לשלוט על כמויות הגבינה בה אתם משתמשים בכל רגע נתון. יותר מזה, הוא מאפשר לכם לחסוך בזמן, שכן הפריסה שלו היא מהירה ומדוייקת, ובכך אתם מצמצמים בצורה משמעותית את הכמויות שעלולות להזרק לפח בסיומה של כל ארוחה.
 
חשוב לדעת- לפני שאתם רוכשים פורסת גבינה חשמלית, וודאו כי היא עומדת בתקני הבטיחות האירופאיים, קלה לתפעול ולניקיון. היוועצו עם אנשי מקצוע שידאגו להתאים לכם את פורס הגבינה החשמלי הנכון עבור הצורך שלכם.
לעמוד הפוסט תאריך: 06/10/2017 10:55:00 תגובות:
תגובות

מטחנת בשר, מה צריך לדעת?

מטחנת בשר, מה צריך לדעת?

 
מטחנת בשר היא ללא ספק אחד המוצרים החשובים ביותר בכל מטבח שמייצר כמויות אוכל גדולות. בין אם מדובר באיטליז, מטבח בבית מלון או מסעדה, היכולת להכין את הכמויות הדרושות והמדויקות היא קריטית.
 
מבחינת קצביות אין בכלל על מה לדבר. זהו מכשיר שסביר להניח עובד נון סטופ. מבחינת מסעדות ומטבחים מוסדיים שיש להם אפשרות לבחור בין לרכוש מספק חיצוני את הבשר הטחון או לטחון בעצמם, מדובר במכשיר שיכולות לו השפעות אדירות על העסק.
 
נניח ואתם רוכשים כמות מסוימת מספק חיצוני, הסבירות שתדייקו ולא תתקעו עם שאריות ועודפים, ברוב המקרים תהיה נמוכה. תהליך זה, יכול להוביל להפסדים כלכליים, שכן אתם נאלצים לזרוק כמויות גדולות של בשר טרי. מנגד, אם השליטה תהיה בידיים שלכם, תוכלו לנצל את הבשר בחכמה מבלי להיתקע עם עודפים שאין מה לעשות איתם.
 
בשוק קיימים סוגים שונים של מטחנות ועל מנת למצוא את המטחנה שתפגוש את הצורך הספציפי שלכם יש לבחון מספר דברים:
 
מיקום וגודל- אתם חייבים להכיר את המטבח שלכם מא׳ ועד ת׳, כדי שתוכלו לדעת כיצד לנצל את המקום שיש בו. מטחנות הבשר מגיעות בגדלים שונים, ולכן חשוב לבחור מטחנה שמצד אחד תדע לספק את העבודה ומצד שני תהיה פונקציונלית למטבח בו אתם עובדים. מטחנה שלא תתאים למיקום אותו אתם מייעדים לה תהיה פחות אפקטיבית.
 
צריכת חשמל- באופן טבעי אתם רוצים לחסוך בעלויות צריכה, ולכן חשוב לבדוק היטב מהי צריכת החשמל של כל מטחנה ששמתם עליה את העין. כיום ניתן למצוא מטחנות שנועדו לצרוך חשמל בצורה נמוכה יותר. זהו בהחלט אלמנט שיש לבדוק מקרוב.
 
קלות התפעול- אם יש דבר שאתם לא רוצים, זה לקנות מכונית עם הילוכים כשהנהגים יכולים להסתדר רק עם אוטומט. לכן, הקפידו לרכוש מטחנה שתהיה קלה לתפעול ויהיה קל להסביר כיצד להפעיל אותה.
 
ניקיון- חשוב לוודא כי המטחנה היא קלה ופשוטה לניקיון. הזנחה של מימד זה, יכולה להפוך למפגע בריאותי. הקלות שבה ניתן לנקות את המטחנה היא חשובה מאוד.
לעמוד הפוסט תאריך: 28/08/2017 12:02:00 תגובות:
תגובות

מסור סרט לבשר מחיר זה לא הכל.

מסור סרט לבשר מחיר זה לא הכל.

 
כבעלי עסק, אתם באופן טבעי רוצים לחסוך בעלויות וכמה שיותר. אפשר להבין את נקודת ההנחה הזאת, אבל כפי שבוודאי כבר שמעתם לא פעם ולא פעמיים, הזול עולה יקר.
 
כשאתם מגיעים לרכוש מוצרים למטבח שלכם, אתם צריכים לרכוש את המוצרים האיכותיים ביותר שניתן למצוא במסגרת התקציב העומד לרשותכם. רק דמיינו מצב בו באמצע יום העבודה שלכם, בשעות הלחץ, המכונה שקניתם יד שנייה רק לפני כמה ימים או שבועות מחליטה לעשות לכם צרות ולהפסיק לספק את הסחורה. העובדים נכנסים ללחץ, הלקוחות מתחילים להתמרמר, והכסף שהיה אמור לנחות בקופה שלכם, ימצא את עצמו בקופה של המתחרים. והכל בגלל שהתפשרתם על מכשיר ברמה נחותה.
 
עכשיו לכו חפשו מישהו שייתן לכם אחריות, או מישהו שיגיע לתקן את המכשיר בהקדם. מה יקרה אם לא תמצאו מישהו שיוכל לטפל לכם במוצר בימים הקרובים? אתם מסתכנים באיבוד לקוחות נוסף וכמובן גם בהכנסות.
 
מוצרים כמו מסור סרט לבשר, הם הכרחיים במטבחים רבים וקצביות. מכשירים אלו, יכולים במקרים רבים להיות הכלי השימושי ביותר במהלך היום. לכן, אם אתם לא רוצים להגיע למצב בו רכשתם מוצר ברמה ירודה ואיתו אין סוף תקלות, אל תתפשרו על המכשיר.
 

למה כדאי לשים לב?

 
כשאתם מגיעים לרכוש מסור סרט לבשר, הדבר הראשון שאתם צריכים לבדוק היטב הוא מהיכן אתם רוכשים אותו. האם מדובר בחברה מוכרת בתחום? האם קיבלתם עליה המלצות? האם בפגישה ביניכם הרגשתם שרק מנסים למכור לכם, או שהרגשתם שאתם מדברים עם אנשים שמנסים למצוא עבורכם את הפתרון הטוב ביותר?
 
יש חשיבות גדולה לחברה ממנה אתם רוכשים את מסור סרט הבשר שלכם, שכן היא תשמש לאחר הרכישה כאמא ואבא. אתם רוצים לדעת כי בכל תקלה שלא תקרה יש לכם עם מי לדבר.
 
הקפידו לקבל הדרכה מלאה על תפעול המכשיר. מסור סרט לבשר יכול לעשות לכם חיים קלים במהלך העבודה, אבל בשביל לדעת היטב כיצד לתפעל אותו בבטיחות ומבלי להסתכן אתם צריכים לקבל הכשרה קצרה, אותה תעבירו גם לעובדים שלכם.
לעמוד הפוסט תאריך: 28/08/2017 12:01:00 תגובות:
תגובות

מכונה להכנת המבורגר וקציצות

למה כדאי לרכוש מכונה להכנת המבורגר וקציצות

 
כי למה לקנות בחוץ את מה שאתם יכולים להכין בפנים? בתור עסק שמפעיל מטבח, וזה לא משנה עכשיו אם אתם מטבח של מעון, בית מלון, מסעדה או קייטרינג, עומדות בפניכם 2 אפשרויות. האחת אולי תהיה קלה יותר אבל השנייה תהיה הנכונה יותר.
 
האפשרות הראשונה היא, שבכל הקשור לאספקת הקציצות וההמבורגרים שלכם, אתם נעזרים בספק חיצוני שדואג לכם לסחורה. לכאורה, מצב נוח בו אינכם צריכים להתאמץ יותר מדי ואתם מקבלים את המוצר עד לפתח המטבח שלכם.
החיסרון במצב כזה הוא ש-א׳: אין לכם שליטה על טיב ההכנה, ב׳: אתם יכולים למצוא את עצמכם תקועים עם כמויות שילכו לפח, ואף אחד לא יזכה אתכם עליהם.
 
האופציה השנייה אולי מעט מורכבת יותר, אבל היא גם מאפשרת לכם שליטה על איכות הקציצות וההמבורגרים והיא גם עוזרת לכם לחסוך בטווח הארוך. הכוונה היא כמובן לשימוש פנימי במכונה להכנת קציצות והמבורגר. שימוש במכונה כזאת, עוזר לכם להכין את הכמות הנדרשת בכל רגע נתון ולצמצם באופן משמעותי את השאריות שתיאלצו לזרוק.
 
כשאתם משתמשים בה, אתם יכולים בזמן ההכנה לתבל את הבשר ולהכין אותו מראש בדיוק כמו שאתם רוצים. השליטה בעובי הקציצה היא בידיים שלכם, וכך ניצול הבשר שלכם הופך להיות מקסימלי.
 
מכונות אלו, בדרך כלל יהיו קומפקטיות, לא יתפסו מקום רב במטבח שלכם, והם נוחות וקלות לתפעול. קחו לדוגמא את מכונת ייצור הקציצות האוטומטית האיטלקית שניתן למצוא במכינטו. היא משמשת לייצור קציצות בגדלים שונים ובעיצוב מיוחד, וניתן להשתמש בה גם למגוון גדול של חומרי גלם כמו דגים, סויה וחומרים נוספים.
 
היא יכולה להכין עד 2100 קציצות בשעה. כל מה שצריך על מנת לתפעל אותה זה רק עובד אחד והיא עוזרת לחסוך בשעות עבודה מצד אחד ומצמצת את התלות בספקים חיצוניים מצד שני.
 
במכינטו תוכלו למצוא מגוון רחב של מכונות לייצור המבורגרים בצורה ידנית שמגיע בגדלים נוחים של 100 מ״מ, 130 מ״מ, 159 מ״מ ו-180 מ״מ. מכונות אלו קומפקטיות ונוחות מאוד לתפעול ולניקיון. 
 

מכונה להכנת המבורגר וקציצות רוכשים במכינטו

לעמוד הפוסט תאריך: 28/08/2017 11:57:00 תגובות:
תגובות

ציוד למטבח המוסדי- פונקציונליות ומוצרים.

ציוד למטבח המוסדי- פונקציונליות ומוצרים.
 

הספקת המזון ללקוח, הכנתו ברמה הגבוהה ביותר ועמידה בזמנים, הינם הכרחיים לכל מטבח המספק אוכל ועוד על אחת כמה וכמה, כאשר מדובר במטבח מוסדי שצריך לייצר כמויות אדירות בזמן קצר במיוחד.
 
בהתחשב בעובדה שהאוכל צריך להיות מוגש ברמה גבוהה כאשר הוא חם וטרי, הצלחות והסכום צריכים להיות נקיים ומומלץ כי העובדים במטבח יהיה יעילים ואפקטיביים, חשוב לצייד את המטבח המוסדי בציוד הנכון ביותר עבורו.
 
יחד עם זאת, זאת ממש לא חכמה להתחיל להזמין מוצרים ולהעמיס את המטבח בכל מיני מכשירים כאלו ואחרים, מבלי להתחשב בפונקציונליות המטבח, ובמיקום של האלמנטים השונים. רק דמיינו מה קורה במצב בו העובדים צריכים להתרוצץ בחלל העבודה, כאשר באמצע המטבח תקוע להם מדיח כלים או מקרר רק בגלל שלא היו מספיק שקעים לחשמל, ולא בוצע תכנון מראש של היכן להציב כל מכשיר.
 
אם כן, השלב הראשון בהגיעכם לרכוש ציוד למטבח המוסדי, הוא לבחון לעומק את הפונקציונליות של המקום והיכן למקם כל מוצר. לאחר שסיימנו עם זה, נתפנה לרשימת הציוד שכל מטבח מוסדי חייב להחזיק בשביל להיות יעיל ואפקטיבי.
 
קאטר- אתם יכולים לרכוש מבחוץ כמויות גדולות של חומוס, שיכול מאוד להיות שאת חלקו תצטרכו לזרוק, או שאתם יכולים לקחת שליטה ולהכין את החומוס לפי מתכון ובכמויות הייחודיים לכם. הקאטר הוא אידאלי להכנת חומוס. פשוט לתפעול וקל מאוד לניקיון.
 
מרסקת גבינה- מכינים קינוחים? אתם צריכים עזרה. מרסקת הגבינה של סנטוס תעזור לכם לרסק גבינה, שוקולד ובוטנים במהירות של 50 ק״ג בשעה. נכון, אתם לא חייבים להשתמש בה רק לקינוחים, והיא בהחלט יכולה לעזור בדברים נוספים.
 
ארונות חיטוי לסכינים- אם יש משהו שלא מתפשרים עליו זה ניקיון הכלים איתם עובדים. רק תתארו לעצמכם מה קורה אם סכין לא עוברת חיטוי, ומעבירה עמה שאריות של דג נע למשל שכבר הספיקו לצבור חיידקים, לבשר הטרי שעכשיו היא חותכת. חיטוי לסכינים הוא חובה.
 
רכישת ציוד למטבח המוסדי כרוכה בתכנון מקדים מראש. הן של המקום והן בבחירת המוצרים.
לעמוד הפוסט תאריך: 28/08/2017 11:54:00 תגובות:
תגובות

מכונה להכנת המבורגר וקציצות מי צריך

מכונה להכנת המבורגר וקציצות מי צריך את זה ולמה?

 
מכונות להכנת המבורגר וקציצות כבר מזמן הפכו למוצר חובה בקצביות רבות ברחבי הארץ, כמו גם במסעדות, חברות קייטרינג, מטבחים של בתי מלון ועוד. השאלה הנשאלת היא, האם באמת צריך אותם? הרי בסופו של יום מדובר בעוד תעסוקה עבור עובדי המטבח, לא? בטח, כאשר אפשר להזמין מספק מסויים את כמות הקציצות וההמבורגרים שרוצים. אם כן, בואו נבחן מי חייב מכונה כזאת, ומי יכול לוותר עליה?
 

אטליז?


כאן התשובה היא די ברורה. האיטליז הוא בערך המקום ממנו הבשר ממשיך הלאה, מה שאומר שהוא האחרון שיכול לוותר על מכונה שכזאת. קצביות מוציאות את הבשר שלהם גם למסעדות וגם לצרכנים פרטיים. בכל הקשור לצרכנים פרטיים, הלקוח מן הסתם לא יבזבז בבית את הזמן לשבת ולהכין קציצות בעצמו ולכן יעדיף לרכוש את ההמבורגר כבר מראש.
 
מסעדות ומטבחים של בתי מלון, בתי אבות וכל מטבח מוסדי אחר.
אז כפי שציינו, לכאורה, נשמע כי הדבר הפשוט ביותר עבור מטבח מהסוגים המצויינים כאן, זה באמת להזמין מקצבייה כמות מסויימת של קציצות והמבורגרים מוכנים. הבעיה מתחילה כאשר נותרים עודפים שאין מה לעשות איתם. החתיכות מגיעות לעתים בגדלים שונים וכמובן, קשה הרבה יותר לשלוט על הכמויות. לכן, אם חושבים על זה לעומק, אף על פי שאולי מדובר ביותר התעסקות לעובדי המטבח, שעכשיו צריכים להכין את הקציצות וההמבורגים בעצמם ולא פשוט להוציא אותם מהשקית ולשים על האש, אין ספק כי מדובר בטווח האורך בחסכון עצום בבלאי ובאוכל לא טרי. ברגע שהשליטה נמצאת אצלכם, ניתן להגיע לגדלים מדוייקים, כמויות נכונות, ובעיקר להימנע ממצב בו זורקים כמויות מיותרות.
 

לסיכום


כפי שאתם יכולים לראות, כל מטבח שצריך להתמודד עם כמות גדולה של ייצור אוכל, רצוי שתהיה לו שליטה מקסימלית על הכמויות שהוא מכין. מכונה להכנת קציצות והמבורגר, הופכת את כל התהליך להרבה יותר אפקטיבי, ובמקום לרכוש קציצות מוכנות מראש, יכולים עובדי המטבח להכין את הקציצות וההמבורגרים בעצמם, לפי העובי והגודל הדרושים לכל ארוחה. חשוב להקפיד כמובן, לרכוש מכונה אמינה ואיכותית ולא כזאת שתגרום לכם לבעיות מיותרות והזמנת טכנאים על בסיס קבוע.
לעמוד הפוסט תאריך: 28/08/2017 11:50:00 תגובות:
תגובות

משור סרט – אילו דברים חשוב לקחת בחשבון לפני רכישה

מתפעלים מטבח מוסדי, חברת קייטרינג, קצבייה או מפעל מזון? בדיוק כמו שאתם יכולים לתאר לעצמכם, משור סרט הוא מכשיר חובה עבור פעולות הייצור שלכם. אם אתם עדיין מתלבטים ולא בדיוק יודעים מהי התועלת שלו, רק נציין כי אם יש לכם דגים, בשר או עוף קפוא, ואתם צריכים לחתוך אותו ברמת דיוק מירבית, תוך ריסוק העצמות ומבלי שישארו חתיכות שסתם יזרקו לפח, משור הסרט בהחלט יעשה עבורכם את העבודה. אנו יוצאים מנקודת הנחה כי אם אתם כאן, אתם בוודאי כבר מבינים את החשיבות של משור הסרט עבור המטבח שלכם, לכן לא נתעכב על תועלות נוספות שלו, אלא פשוט נצלול לדברים שחשוב מאוד לקחת בחשבון לפני שאתם עומדים לרכוש את המכשיר המעולה הזה:


מיקום-


משורי סרט מגיעים בגדלים שונים עם משטחי עבודה שונים. נכון, יש לא מעט המלצות על הדגמים השונים ברחבי הרשת, אך מלבדם, חשוב כי תבינו קודם כל מה הצורך שלכם. מבחינת המיקום של המכשיר, וודאו כי המקום שאתם מייעדים לו אכן יכול להכיל את הגודל שאתם שוקלים לרכוש. אתם הרי לא רוצים שהמכשיר יגיע ואז תראו כי הוא לא מתאים לאזור המיועד. אל תבזבזו זמן מיותר על לארגן מחדש את כל המטבח.

בטיחות-


הדבר החשוב ביותר. א' ב' של כל מכשיר או מכונה שיש לכם במטבח. אמנם התעסקות עם משור סרט לא מחייבת הדרכה צבאית ממושכת, אבל זהו מכשיר שבהחלט חייבים לדעת א) כיצד לתפעל בצורה נכונה ב) לוודא כי מראש הוא בטיחותי עבור צוות העובדים.


איכות-


כמו בכל מוצר, בשוק קיימים דגמים פחות איכותיים של משורי סרט במחירים יותר נמוכים. הבעיה עם רכישה של מכשיר שכזה היא כמות התקלות העלולה להתרחש וכמובן שבדרך כלל מכשיר פחות איכותי יהיה קשה יותר לתפעול וניקיון ופחות בטיחותי. בהתחשב בעובדה שבעסקים כמו בעסקים לזמן יש חשיבות מכרעת, אתם בוודאי לא רוצים לבזבז אותו על משורי סרט שרק עושים לכם צרות. וודאו כי אתם רוכשים משור סרט שיש לו אבא ואמא שעומדים לרשותכם ומספקים מענה מהיר והולם לכל תקלה שלא תהיה.
לעמוד הפוסט תאריך: 25/07/2017 22:45:00 תגובות:
תגובות

פורס גבינה חשמלי- מה אתם חייבים לדעת?

פורס גבינה חשמלי- מה אתם חייבים לדעת?


כל מטבח שמכין כמויות גדולות של אוכל יודע, כי פורס גבינה חשמלי הוא מכשיר שהוא חובה. השליטה המתאפשרת בעזרת פורס הגבינה החשמלי, תורמת למטבח בכך שהכמויות הם מדוייקות, חתוכות בצורה שווה וכמובן מאפשרות להימנע מזריקה של עודפים מיותרים.
ברגע שהשליטה נמצאת בידיים של עובדי המטבח, הסבירות כי תנצלו את הגבינה ולא תמצאו את עצמכם זורקים כמויות גדולות שנרכשו מראש רק כי עבר זמנם ואף אחד לא טרח לאכול אותם היא עצומה. ברגע שיש לכם פורס גבינה חשמלי איכותי, אתם נמנעים מסוגיית זריקת האוכל המיותר. הגבינה לא הופכת למיותרת ברגע שאתם מחליטים כמה ממנה לפרוס ובאיזו תדירות.
בתי מלון למשל, קייטרינג ומטבחים של פנימיות ובתי אבות שמייצרים כמויות גדולות של אוכל מדי יום, בוודאי מודעים לבעיה המדוברת. במידה ורוכשים כמות מסויימת של גבינה פרוסה ומגישים אותה, במידה והיא לא נאכלה היא תמצא את עצמה בדרך לפח. ברגע שאתם אחראים על פריסת הגבינה, אתם יכולים "לקרוא את המפה" ולהבין היטב מתי יש צורך בלפרוס חתיכות חדשות ומתי אפשר לקפל.


מה חשוב לדעת?


בהגיעכם לרכוש פורס גבינה חשמלי יש מספר דברים שאתם חייבים לקחת בחשבון. הדבר הראשון שעליו אסור לכם להתפשר בשום צורה שהיא, זה כל נושא הבטיחות. על פורס הגבינה החשמלי שאתם רוכשים, להיות המכשיר הבטיחותי ביותר עבור העובדים שלכם. וודאו כי אתם רוכשים מכשיר שהוא קל לתפעול מצד אחד ולא מסכן את אצבעות העובדים שלכם מצד שני. דבר חשוב נוסף שחשוב לשים אליו לב, הוא כל נושא הניקיון. אתם הרי לא רוצים לבזבז זמן יקר על ניקוי המכשיר ובוודאי אינכם רוצים שישארו עליו שאריות שלא יהיה ניתן להוריד או אפילו לגלות בזמן הניקוי. שאריות אלו יצברו בקטריות שיעברו לגבינה הבאה שתפרסו, ומשם הדרך לקלקול קיבה עבור הלקוחות שלכם היא קצרה מאוד. פורס גבינה שקל וניתן לנקות אותו בפשטות הוא הכרחי.
אל תתפשרו על איכות המכשיר. כמו כל מכשיר חשמלי אחר גם פורס הגבינה חייב להיות איכותי על מנת שתוכלו ליהנות ממנו לטווח הארוך ובלי תקלות מיותרות. אל תתפשרו על מכשירים נחותים רק בגלל המחיר. בסופו של דבר הזול יעלה לכם יותר יקר.
לעמוד הפוסט תאריך: 25/07/2017 22:41:00 תגובות:
תגובות

ציוד למטבח המוסדי

כל מי שמתעסק במטבח מוסדי, שמטרתו הוא לייצר כמויות מזון אדירות, בוודאי מבין את החשיבות של שימוש בציוד האיכותי ביותר. באופן טבעי, כמו בכל עסק, הרצון לחסוך בעלויות הוא גדול, ולכן תמיד מחפשים האחראים היכן לקצץ בעלויות. בעוד שיש אפיקים הקשורים בניהול של מוסד שמכין מספר גדול של מנות בתדירות קבועה שניתן בהחלט לקצץ בהם, המטבח שהוא לב ליבו של הפעילות, הוא המקום האחרון שיש לחסוך בו. לא, זה בהחלט לא אומר שצריך להשתולל ובהכרח לרכוש את הציוד היקר ביותר, אלא זה אומר שיש להתאים את הציוד הנדרש, לצורך הייחודי למטבח שלכם. כמובן, תוך הקפדה ובחינה של כל מוצר ובדיקה האם הוא הכרחי או לא. ברגע שהגעתם למסקנה שמוצר שכזה הוא הכרחי לכם, וודאו כי אתם רוכשים מוצר איכותי, ולא כזה שיתקלקל בתדירות גבוהה. אם יש משהו שאתם לא צריכים על הראש שלכם, זה התעסקות מיותרת עם טכנאים שפוקדים את המטבח שלכם, מה שכמובן יוביל לפגיעה בתפוקת הייצור.

הנה מספר מכשירים, שמומלץ כי יהיו בכל מטבח מוסדי:
מטחנת בשר- מטחנת בשר איכותית, כזאת שקלה לתפעול, חוסכת זמן יקר ומפחיתה עלויות בטווח הארוך. במקום לבזבז תקציב על טחינה ממקום אחר, אתם יכולים לטחון את הבשר בדיוק לפי הצורך שלכם, מה שכמובן עוזר לבזבז "חומר גלם" מיותר.
קאטר- הקאטר מאפשר פעולת חיתוך ועירבוב ביעילות גבוהה. במקום לקנות כמויות אדירות של חומוס בחוץ, אתם יכולים להכין אותו בעצמכם, שוב - לפי הכמות הנדרשת לכם מדי יום.
מכונת ואקום- טריות היא שם המשחק. מטבח מוסדי שיגיש אוכל מקולקל או כזה שפג תוקפו, מסתכן בסנקציות חמורות. על מנת ליהנות מבשר איכותי ולהבטיח שהוא לא יתקלקל, חייב כל מטבח שכזה להחזיק מכונת ואקום לאריזת נתחים גדולים.
קוצץ ירקות- את הירקות והסלטים השונים סביר להניח שאתם מכינים מדי יום. קוצץ ירקות איכותי שמסוגל לתת תפוקה רבה במהלך יום שלם הוא חובה בכל מטבח מוסדי. חפשו קוצץ שיהיה קל לנקות אותו, וכמובן כזה שיחתוך את הירקות במהירות וברמת דיוק גבוהה.
לעמוד הפוסט תאריך: 25/07/2017 22:38:00 תגובות:
מספר עמודים: 2
 1  2   הבא   
 
מכינטו בע"מ (C)  לשירות והזמנות : 077-2307462