מכינטו–מיכון מזון מתקדם בעמ - מכונה להכנת המבורגר וקציצות מי צריך
דף הבית >> מכונה להכנת המבורגר וקציצות מי צריך

מכונה להכנת המבורגר וקציצות מי צריך את זה ולמה?

 
מכונות להכנת המבורגר וקציצות כבר מזמן הפכו למוצר חובה בקצביות רבות ברחבי הארץ, כמו גם במסעדות, חברות קייטרינג, מטבחים של בתי מלון ועוד. השאלה הנשאלת היא, האם באמת צריך אותם? הרי בסופו של יום מדובר בעוד תעסוקה עבור עובדי המטבח, לא? בטח, כאשר אפשר להזמין מספק מסויים את כמות הקציצות וההמבורגרים שרוצים. אם כן, בואו נבחן מי חייב מכונה כזאת, ומי יכול לוותר עליה?
 

אטליז?


כאן התשובה היא די ברורה. האיטליז הוא בערך המקום ממנו הבשר ממשיך הלאה, מה שאומר שהוא האחרון שיכול לוותר על מכונה שכזאת. קצביות מוציאות את הבשר שלהם גם למסעדות וגם לצרכנים פרטיים. בכל הקשור לצרכנים פרטיים, הלקוח מן הסתם לא יבזבז בבית את הזמן לשבת ולהכין קציצות בעצמו ולכן יעדיף לרכוש את ההמבורגר כבר מראש.
 
מסעדות ומטבחים של בתי מלון, בתי אבות וכל מטבח מוסדי אחר.
אז כפי שציינו, לכאורה, נשמע כי הדבר הפשוט ביותר עבור מטבח מהסוגים המצויינים כאן, זה באמת להזמין מקצבייה כמות מסויימת של קציצות והמבורגרים מוכנים. הבעיה מתחילה כאשר נותרים עודפים שאין מה לעשות איתם. החתיכות מגיעות לעתים בגדלים שונים וכמובן, קשה הרבה יותר לשלוט על הכמויות. לכן, אם חושבים על זה לעומק, אף על פי שאולי מדובר ביותר התעסקות לעובדי המטבח, שעכשיו צריכים להכין את הקציצות וההמבורגים בעצמם ולא פשוט להוציא אותם מהשקית ולשים על האש, אין ספק כי מדובר בטווח האורך בחסכון עצום בבלאי ובאוכל לא טרי. ברגע שהשליטה נמצאת אצלכם, ניתן להגיע לגדלים מדוייקים, כמויות נכונות, ובעיקר להימנע ממצב בו זורקים כמויות מיותרות.
 

לסיכום


כפי שאתם יכולים לראות, כל מטבח שצריך להתמודד עם כמות גדולה של ייצור אוכל, רצוי שתהיה לו שליטה מקסימלית על הכמויות שהוא מכין. מכונה להכנת קציצות והמבורגר, הופכת את כל התהליך להרבה יותר אפקטיבי, ובמקום לרכוש קציצות מוכנות מראש, יכולים עובדי המטבח להכין את הקציצות וההמבורגרים בעצמם, לפי העובי והגודל הדרושים לכל ארוחה. חשוב להקפיד כמובן, לרכוש מכונה אמינה ואיכותית ולא כזאת שתגרום לכם לבעיות מיותרות והזמנת טכנאים על בסיס קבוע.
 
 
מכינטו בע"מ (C)  לשירות והזמנות : 077-2307462