מכינטו–מיכון מזון מתקדם בעמ - פורס גבינה חשמלי- מי מבין העוסקים בתחום המזון באמת צריך את זה ומי יכול לוותר?
דף הבית >> פורס גבינה חשמלי- מי מבין העוסקים בתחום המזון באמת צריך את זה ומי יכול לוותר?
קודם כל, עוד לפני שניכנס לפרטים עצמם, חשוב שנבהיר את היתרונות של פורס גבינה חשמלי. לפורס גבינה חשמלי יש כמה יתרונות על פני כל שיטת פריסה אחרת. קודם כל, הכמויות שלו הרבה יותר מדוייקות, העובי אחיד והכי חשוב, הוא מבצע את העבודה בצורה המהירה והאיכותית ביותר. נסו לדמיין אם האיש האחראי בסופר על פריסת הגבינות יפרוס אותן ללקוחות בצורה ידנית. סיוט, לא? גם העובי ישתנה מפרוסה לפרוסה ובעיקר יקח לו הרבה מאוד זמן.
 
בלאו הכי לא מעט מעדניות בסופרים השונים מאבדים לקוחות ברגע שהתור ארוך מדי ויעילות העובדים די נמוכה עקב איטיות. המטרה שלנו כבעלי עסקים היא לגרום לעובדים שלנו להשתפר. על מנת להפוך אותם לעובדים אפקטיביים יותר, מוטלת עלינו האחריות לספק להם את סביבת העבודה והמכשור המתקדמים והאופטימליים ביותר.
 
עכשיו נסו לדמיין את אותו אדם הפורס גבינות בסופר, שמצליח לחתוך ללקוחות שלו את הכמויות הנדרשות במהירות. גם אם התור ארוך, ברגע שהלקוחות יזהו כי הוא מתקדם במהרה אף אחד מהם לא יחשוב לנטוש את מקומו. 
 
אז אחרי שהבהרנו את היתרונות הגדולים של פורס גבינה חשמלי, כדאי שנבין למי זה באמת מתאים.
 

סופרים ומעדניות? בהחלט ציינו כבר את כל הסיבות מדוע כדאי.

 
מטבחים מוסדיים? חד משמעית התשובה היא כן. אם אתם זקוקים לכמויות גדולות של גבינה פרוסה, יש לכם שתי אופציות: הראשונה היא לרכוש מספקים גבינה פרוסה, מה שיביא לכך שתאלצו לשלם מחיר גבוה יותר, כי באופן טבעי אם מישהו אחר עושה את העבודה עבורכם התשלום יהיה בהתאם, והאופציה השניה היא לרכוש פורס גבינה חשמלי שיעזור לכם לצמצם את שאריות האוכל שיש לכם בכל יום.
 
ניקח לדוגמא מטבח בבית מלון שמגיש פרוסות של גבינה. תמיד יש צורך במילוי מחדש אבל מה עושים שקיים הצורך ושעות ההגשה מתקרבות לקיצן? במקום סתם לזרוק פרוסות מיותרות, ברגע שהשליטה בכמויות היא בידיים שלכם, אתם יכולים להכין את הכמויות הדרושות לאותו הרגע.
 
 
מכינטו בע"מ (C)  לשירות והזמנות : 077-2307462